מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

החלפת מעבה מזגן לרכב

מעבה מזגן הוא אחד החלקים החשובים ביותר במזגן. חלק זה עוזר בקירור על ידי שינוי ההרכב הכימי של נוזל הקירור. תהליך זה מתרחש במערכת סגורה שבה גז משתנה מנוזל לגז ולהיפך, בעוד כי תיקון מעבה מזגן לרכב עשוי לפעמים להצריך גם החלפה. מעבה מזגן לרכב עשוי בדרך כלל ממארז מתכת, עם סט צינורות בפנים המובילים נוזל קירור אל היחידה החיצונית וממנה. הנוזל בצינורות אלו משמש לא רק לקירור, אלא גם לחימום כאשר מדובר בחורף, אם כי החלפת מעבה מזגן לרכב נדרשת רק במקרים מאוד מסוימים. ברוב המקרים ניתן לתקן את המעבה או לשפץ אותו, ולכן כדאי שנבין מתי ולמה מתקנים או מחליפים מעבים של מזגני רכבים.

מתי לתקן ומתי להחליף מעבה מזגן רכב?

כאמור, לעיתים יהיה צורך לבצע תיקון מעבה מזגן לרכב ובפעמים אחרות החלפת מעבה מזגן לרכב. סוג העבודה יהיה תלוי בכמה גורמים שונים, לרבות סוג הבעיה, הגיל של המעבה, השנתון של הרכב, הזמינות של חלקי חילוף שונים ועוד.

 

בדרך כלל, יש להחליף את המעבה כאשר הוא מתחיל לדלוף, כאשר יש בו חור או סדק, או כאשר מבחינים שהוא אינו פועל בצורה יעילה כמו פעם. מאידך, אם הקבל עושה בעיות (תפקידו של הקבל הוא לקלוט חום גם מבחוץ וגם מבפנים ולשחרר אותו), ייתכן שיהיה צורך רק לתקן ולא להחליף את כל היחידה.

 

החלפת מעבה מזגן ברכב

החלפת מעבה מזגן לרכב מחיר

מחיר החלפת מעבה מזגן לרכב יכול לנוע בין 200 ₪ ל-550 ₪ ומעלה, כאשר הפעולה הזאת תכלול החלפה של חלק הנמצא במיקום פשוט. אם ההחלפה יותר מורכבת וגם דורשת פירוק של כל מיני חלקים אחרים, המחירים יכולים לנוע בין 550 ₪ - 1,500 ₪ ומעלה.

 

בדרך כלל, מחירים אלו מתייחסים לעלות של המעבה בלבד, כלומר ללא עלות העבודה. יש להוסיף כ-25% - 35% על עלות התיקון או ההחלפה, תלוי בסוג העבודה שצריכה להיעשות. מטבע הדברים, רכבים מאוד ישנים לעיתים יצריכו ייבוא חלפים במיוחד, מה שעשוי לייקר את התיקון. וככה גם רלוונטי לגבי רכבי יוקרה עם חלפים נדירים.

 

מחיר ממוצע להחלפת מעבה מזגן לרכב

מחיר ממוצע להחלפת מעבה מזגן לרכב: 375 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

כיצד להוזיל עלויות תיקון או החלפת מעבה מזגן?

לימדו אותנו שתיקוני רכב צריכים להיעשות במוסכי רכב מורשים בלבד, אבל מה אם אנחנו יכולים לחסוך כסף על ידי בחירה במוסכים לא מורשים אבל לא פחות אמינים? ובכן, בדיוק לשם כך נועדה הפעולה של השוואת מחירים בין מוסכי מיזוג אוויר לתיקון מעבה מזגן.

 

חשוב לדעת שלכל מוסך מיזוג אוויר לרכבים יהיה מחיר משלו עבור שירות זה. חלק מהמוסכים מציעים תיקונים בעזרת חלקים מקוריים בלבד, אחרים מציעים תיקוני מעבה בעזרת חלפים חלופיים וכולי, ככה שחשוב לבחור נכון את המוסך שיתקן את רכבכם.