מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

ניקוי מזגן לרכב

כשזה מגיע למערכת מיזוג האוויר במכונית, יש כמה דברים שצריך לדעת. למשל, חשוב לדעת אילו חלקים במערכת המיזוג מצריכים ניקוי תקופתי, אילו חלקים מצריכים ניקוי כאשר הם סתומים, תיקון כאשר דולפים ועוד. הנה כמה דגשים שחשוב להכיר, המשיכו לקרוא. כשמדברים על ניקוי מזגן ברכב, קודם כל, כדאי שתדעו לזהות את סוג הבעיה שיש במערכת המיזוג שלכם. שנית, חשוב להבין כי ניקוי מערכת המיזוג במכונית לא כולל רק את ניקוי יחידת המיזוג. התהליך גם יכול לכלול ניקוי פילטר מזגן ברכב, ניקוי מעבה מזגן ברכב וכן ניקוי מפוח מזגן ברכב. ובכדי לתחזק את מערכת המיזוג ולשמור עליה תקינה, כדאי ללמוד כיצד לנקות אותה מעת לעת. נתחיל עם ניקוי ותחזוקת פילטר מזגן ברכב.

למה חשוב לנקות ולתחזק פילטר מזגן ברכב?

מערכת המיזוג פועלת על ידי שימוש במסנני מיזוג אוויר כדי למנוע מחלקיקי לכלוך, אבק ואלרגנים אחרים להיכנס לתא הנוסעים, אבל לא רק. מעבר לכך, ניקוי פילטר מזגן ברכב נדרש גם כדי למנוע מלכלוך לחדור למערכת המיזוג עצמה של הרכב ולחלקיה השונים.

 

כפועל יוצא מכך, יש לנקות את המסנן הזה באופן קבוע, מכיוון שהוא ישפיע על יעילות מערכת המיזוג שלכם. כל עוד התחזוקה מבוצעת בצורה נכונה, המסנן בתוך מערכת המיזוג מנקה ומקרר את האוויר, שזורם לתוך המכונית ומאפשר לכם לנהוג בשלווה גם בקיץ.

 

ניקוי מזגן לרכב

מה חשוב לדעת על ניקוי מעבה מזגן ברכב?

ניקוי מעבה מזגן ברכב זה לא משהו שכדאי לעשות בבית לבד. צריך לקחת את הרכב לאיש מקצוע של תיקון מזגנים לרכב, כי זה יכול להיות מסוכן. אם אתם תוהים מה זה מעבה מזגן, הוא ממוקם מתחת למכסה המנוע של המכונית שלכם וכולל את המדחס, סליל המעבה והרדיאטור.

 

מערכת מיזוג האוויר מקררת את נוזל הקירור החם, כך שניתן יהיה להשתמש בו שוב. תהליך זה יוצר חום שצריך להתפזר על ידי הרדיאטור והמאוורר. בתוך כך, סליל המעבה מסיר לחות מחומר הקירור כדי שיוכל לחזור לצורתו הנוזלית.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

מה יקרה אם לא נקפיד על ניקוי מעבה מזגן?

בסופו של דבר, התפקיד של המעבה הוא לפלוט ולדחוף את האוויר החם מהמזגן אל מחוץ לרכב. ואם המעבה לא מבצע את תפקידו, החום מהמזגן נשאר מתחת למכסה המנוע, מה שיכול להוביל לכמה וכמה תיקונים ובעיות שונות. הצטברות חום מתחת למכסה המנוע יכולה לחנוק את פילטר האוויר של המנוע ואף להוביל להתחממות המנוע.

 

בין אם אתם צריכים לבצע ניקוי מפוח מזגן ברכב, מעבה או כל חלק אחר ביחידת המיזוג שלכם, אנחנו ממליצים כעת לערוך השוואת מחירים בין מוסכי תיקון מיזוג אוויר לרכבים. בממוצע, השוואת מחירים לתיקון מיזוג אוויר ברכב יכולה לחסוך בין 150 ש"ח – 550 ₪ על הביקור.