מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

ליטוש פנסים

פנסי רכב הם אחד החלקים החשובים ביותר ברכב. הם אחראים לספק ראות לנהג וגם לנהגים אחרים שנמצאים על הכביש, ויש לנקות את הפנסים הקדמיים באופן קבוע כדי לשמור על איכותם ויעילותם בטווח הארוך. עם זאת, לעיתים הניקוי לא מספיק ונדרשת פעולה של ליטוש. תהליך ליטוש הפנסים הוא די פשוט, אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמוסרים את הרכב לידי אנשי המקצוע. בסופו של דבר, ישנן מגוון דרכים בהן ניתן לנקות את הפנסים, אך אחת השיטות הטובות ביותר היא ליטוש פנסי רכב במוסך המתמחה בכך. ליטוש יסיר כל לכלוך או פסולת שאולי הצטברה על הפנסים והרפלקטור (נסביר בהמשך מה הוא). כפועל יוצא מזה, הליטוש ישיב את הברק המקורי של הפנסים. רגע לפני שמבררים על ליטוש פנסים מחיר, הנה כמה דגשים לגבי הליטוש עצמו ומה הוא כולל.

למה לא ללטש את פנסי הרכב לבד?

זוהי טעות נפוצה שניתן ללטש פנסי רכב עם משחת שיניים וכל מיני חומרים ביתיים. הסיבה לכך היא שמשחת שיניים מכילה חומרים שוחקים שיכולים להסיר את החמצון הצהבהב על הפנסים, מה שיוצר נזק באלמנט המרכזי והכי חשוב בפנסי הרכב שלכם - ה”רפלקטור”. זהו מחזיר האור שחייב להיות מלוטש ותקין כדי שתוכלו לעבור מבחן רישוי שנתי בקומפיוטסט.

 

כמו כן, חשוב להבין ששיטות כמו שימוש במשחת שיניים לא יעבדו עבור פנסים שנשרטו או ניזוקו ואפילו נסדקו. במקרים אלו בדרך כלל תצטרכו החלפת פנס רכב, אבל אם מדובר על שריטות, הן לרוב יהיו ברות תיקון. כמובן, בידיים הנכונות. לא כל מוסך כללי לרכב יודע ללטש נכון פנסים, ככה שחשוב למצוא את אנשי המקצוע הנכונים.

 

ליטוש פנסים

מתי צריך ללטש פנסי רכב?

מומלץ להבריק את הפנסים פעם בחודש או פעם בחצי שנה, תלוי בתדירות ההתרגלות. זאת, בעוד שמומלץ לבדוק את הרפלקטור לפני כל טסט, כלומר פעם בשנה. האקלים הישראלי הוא אחד הגורמים העיקריים לכך שהבדיקה צריכה להיות כל כך תקופתית. באקלים קר, אם ניקח את הדוגמה של סקנדינביה, יש פחות צורך בבדיקה של דהיית הרפלקטור של הפנסים.

 

הכי פשוט זה להסתכל על הפנסים ולראות עד כמה הם עכורים. אם הרפלקטור עכור ואפילו בצבע חום, ליטוש פנסים לרכב כנראה נדרש במיידית. במקרים אלו תוכלו לבצע ליטוש פנסים לבד, אבל עדיף לברר כמה עולה ליטוש פנסים במקום מקצועי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

כמה עולה ליטוש פנסים?

אם כבר סיכמנו כי ליטוש פנסים עם משחת שיניים לא יעזור ברוב המקרים ואולי אפילו יגרום נזק, הגיע הזמן לדבר על מחיר ליטוש פנסים. עלות ליטוש פנס יכולה לנוע בין 150 ₪ ל-550 ₪ ומעלה לפנס, הכול תלוי בסוג הפנס ובסוג הרכב, וכן במצב התחזוקתי של הפנס. רוצים להוזיל עלויות ליטוש פנסי רכב? מאחר שהמחירים יכולים לנוע בין טווחים מאוד משתנים, אנו ממליצים לערוך מחקר קצרצר שיחסוך עמוק בכיס. בצעו כעת השוואת מחירים וחסכו כסף ישירות בכיס שלכם.