מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

תיקון PDR

תיקון שקעים ומכות בפח ללא צביעה היא טכניקה לתיקון פחחות רכב קלה הנקראת גם PDR. שיטה זו משתמשת במגוון דרכים כדי ליישר ולכופף חזרה פח של רכב שעבר תאונה קלה, כמו התנגשויות חניה קלות. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על תיקון פחחות קל לרכב מסוג PDR.  כאשר מדברים על פחחות רכב, שתי הטכניקות העיקריות הן PDR ותיקון פחחות מסורתי הכולל גם צביעה. תיקון פחחות מסורתי כולל הסרת החלקים הפגומים והחלפתם בחדשים או תיקונם. זאת, כאשר ניתן לבצע תיקוני PDR לרוב החלקים, כולל חלקי אלומיניום, פלדה, פיברגלס, פלסטיק ומשטחים צבועים. רגע לפני שנדבר על תיקון pdr מחיר, בואו נבין באילו מקרים תיקון PDR יהיה יעיל ובאילו פחות.

מתי תיקון pdr לרכב יהיה יעיל ומתי לא?

תיקון pdr לרכב יכול להיות יעיל במקרים של תאונות קלות, כמו הדוגמה של תאונות חניה והתחככויות ברכבים או עצמים אחרים. מאידך, תיקון פחחות pdr לא יהיה יעיל במקרים שבהם המכה בפח כללה הורדה של צבע רכב.
אם צבע הרכב ירד או אפילו ממש נסדק יחד עם הפח, תיקון PDR לא יהיה מה שתצטרכו אלא תיקון פחחות מסורתי. במילים אחרות, כל עוד המכה בפח לא כללה נזק לצבע, יהיה אפשרי לתקן את הפח בעזרת השיטה הזאת (PDR).

 

תיקון PDR

כיצד מתבצע תיקון PDR לפח הרכב?

כאמור, PDR הוא תהליך הנשען על כלים מיוחדים כדי ליישר שקעים קטנים ממרכב המכונית ללא צורך בצבע או מילוי צבע מחדש. בתוך כך, התהליך מתבצע על ידי שימוש בכלי שתוכנן במיוחד כדי לדחוף את הפח של הרכב בחזרה לצורתו המקורית.

 

ברוב המקרים משתמשים במגנטים מאוד חזקים כדי לדחוף את הפח החוצה, אבל אפשר גם להשתמש בטכניקות אשר נשענות על שימוש במים רותחים ובשיטות אחרות. לאחר שהתיקון בוצע, בד"כ משתמשים במכשירי וחומרי פוליש וקצת נייר זכוכית רך ורטוב. זאת, כדי לוודא שמשטח הפח של הרכב חלק ככל האפשר לפני ליטוש סופי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

יתרונות תיקוני PDR על פני סוגי פחחות אחרים

ישנם יתרונות רבים של שימוש ב-PDR על פני שיטות תיקון שקעים מסורתיות. אחד מהם הוא, שסוג התיקון הזה הרבה יותר מהיר משיטות פחחות מסורתיות וניתן להשלים אותו בפחות משעה בחלק גדול מהמקרים. יתרון נוסף הוא שאין צורך בצביעה או מילוי מחדש, מה שאומר שלא יהיו בעיות הקשורות לצביעה בהמשך הדרך (כמו צבע לא איכותי שנוטה לדהות בשמש הישראלית).

 

לבסוף, PDR חסכוני יותר משיטות פחחות אחרות, מכיוון שהוא אינו דורש שום ציוד או חומרים יקרים. בד”כ המוסך יסתפק במגנט חזק כדי ליישר את המכה בפח או הכיפוף, השקע וכולי. אם יש לכם שאלות נוספות, מומלץ לבצע כעת השוואת הצעות מחירים של מוסכי פחחות ולקבל מידע נוסף.