מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

החלפת רצועת טיימינג ברכב

רצועת תזמון ברכב; כמה עולה החלפת רצועת טיימינג, מתי מחליפים אותה ומה חובה לדעת? – קראו כאן. 

דגשים חשובים לפני החלפת רצועת טיימינג

אם אתם רוצים לגרום למישהו לחשוש מעלויות גבוהות או מקלקול מהותי במנוע, אתם רק צריכים להגיד לו את צירוף המילים הבא - החלפת רצועת טיימינג. בעוד כי החלפת רצועת טיימינג מחיר יכול לנוע בין אלפי שקלים, מחיר החלפת רצועת טיימינג הוא לא הדבר היחיד שגורם לנהגים לחשוש ממצבים אלו.

 

בפועל, כאשר רצועת הטיימינג נעשית רופפת או אפילו מחליקה, המשמעות היא שחלקי המנוע השונים יתנגשו האחד בשני, מה שמוביל לבעיה אחרת והיא – שיפוץ מנוע. זו הסיבה לכך שצריך לשים לב ל-3 הדגשים הבאים:

  • הוראות יצרן רכב - בדקו תמיד את הוראות היצרן לגבי החלפת רצועת טיימינג כל כמה זמן (חלק מהיצרנים ממליצים בכל 5 שנים). 
     
  • מוסכים אמינים – חשוב לאתר מוסך אמין ומקצועי להחלפת רצועת טיימינג, מכיוון שרצועה זו אחראית באופן ישיר על תפקודו התקין של המנוע.
     
  • השוואת מחירים - על מנת לברר עלות החלפת רצועת טיימינג, חשוב לערוך השוואת מחירים לרצות טיימינג, מה שניתן לעשות באמצעות פורטל איי מוסכים.

החלפת רצועת טיימינג ברכב

מהי רצועת הטיימינג ברכב, ומתי מחליפים אותה? 

רצועת הטיימינג היא כנראה אחד מהחלקים הכי חשובים במנוע הרכב. רצועה זו עוזרת להבטיח שהמנוע יפעל בצורה חלקה על ידי סנכרון נכון בין כמה חלקים שונים. למשל, סנכרון של סיבובי גל הארכובה וגל הזיזים של מנוע הרכב. לאורך זמן, המתח על הרצועה עלול לגרום לה להתבלות, וכתוצאה מכך, הרצועה נשברת או נקרעת וגורמת לנזק חמור למנוע. 


לכן, חשוב להחליף את רצועת הטיימינג כאשר היא מגיעה לבלאי מסוים (בד"כ בכל 100,000 ק"מ, אך המלצה זו משתנה בהתאם לסוג הרכב והשימוש בו). בסופו של דבר, החלפת רצועת טיימינג עשויה להיות יקרה מאוד, ולכן, אם אתם מבחינים ברעשים חריגים או מגלים שהמנוע אינו פועל בצורה חלקה, ייתכן שהגיע הזמן לקחת את הרכב לבדיקה.

טיפ #1 – השוואת מחירי החלפת רצועת טיימינג

אם אתם מעוניינים לברר לגבי החלפת רצועת טיימינג מחיר, חשוב לזכור כי מחיר החלפת רצועת טיימינג משתנה בהתאם לרמת המקצועיות של המוסך וכן בהתאם לסוג הרכב. לכן, כאשר רוצים לברר כמה עולה החלפת רצועת טיימינג, חשוב לקבל כמה הצעות מחירים שונות ממספר מוסכים שונים. בסופו של יום, עלות החלפת רצועת טיימינג יכולה לנוע בין 3,000 – 6,500 ₪ ומעלה, ככה שמחקר השוק כאן בהחלט נדרש.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

טיפ #2 – קבלו המלצות על מוסכים מקצועיים 

לאחר שביררתם לגבי החלפת רצועת טיימינג כל כמה זמן, ולאחר שהבנתם כמה עולה התיקון מהסוג הזה, ההמלצה הבאה תהיה לקבל מספר המלצות שונות על מוסכים באזור המגורים שלכם. זהו תיקון ברכב שמשליך ישירות על תפקוד המנוע, אז חשוב שלא להתעצל ולערוך את מחקר השוק הנדרש. שואפים לחסוך עלויות תיקון זה? ==> בצעו כעת השוואת מחירים בין מוסכים.