מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

ניקוי בוצה במנוע

מהי בוצה במנוע, כיצד נגרמת ולמה יכולה להוביל? – צוות איי מוסכים מסביר. בנוסף, תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר שונות ממוסכים באזורכם, בעזרת המערכת שלנו.

מה זה בוצה במנוע?

בוצה במנוע היא הצטברות של שמן, אבל שמן מהסוג שכבר מתחמצן והופך לסוג של פיח בוצי. בפועל, מצב זה מהווה את אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לקלקולם להחלפתם של מנועים ברכבים.

 

בתוך כך, חשוב לדעת כי בוצה במנוע יכולה להיגרם עקב כמה סיבות, אבל כמעט תמיד הגורם העיקרי לכך יהיה חמצון שמן המנוע. לכן, שימו לב ל-3 הדגשים הבאים:

  • שמן מנוע: באופן כללי, חשוב להשתמש בשמנים איכותיים במנוע הרכב, מכיוון ששמנים זולים עשויים להתחמצן מהר יותר משמנים איכותיים.
     
  • טיפולי 10,000: יצא לכם אי פעם לדחות טיפול 10,000 לרכב שלכם? דעו כי הגדלת המרווחים בין טיפול לטיפול היא מה שגורם לשמן מנוע להתחמצן.
     
  • מעט מדי שמן: אם אתם נוהגים במשך תקופה עם מפלס שמן נמוך ברכב, חשוב לדעת כי כמויות קטנות של שמן מתחמצנות מהר יותר מכמויות שמן גדולות.
     

ניקוי בוצה במנוע

מה עושים אם יש בוצה במנוע? 

כאמור, בוצה במנוע יכולה להיגרם כתוצאה מכמה סיבות שונות, ככה שהתיקון או הניקוי צריכים להתבצע במצב למצב הספציפי של רכבכם. אם הבוצה הגיע עמוק למנוע, ייתכן שתצטרכו לבצע טיפול מקיף של ניקוי בוצה במנוע עצמו, מה שיכול להסתכם באלפי שקלים (תלוי בנזק שנגרם מהבוצה). 


אם תתפסו את המצב בתחילתו, עלות ניקוי בוצה במנוע נעה בין 500 ל-1,000 ש"ח בממוצע. זאת, בהנחה שצריך לפרק אך ורק מכסה שסתומים ואת אגן השמן כדי לנקות את הבוצה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי ניקוי בוצה במנוע מחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב שלכם, סוג השמן שהשתמשתם בו ובאופן כללי, סוג הנזק שהבוצה כבר גרמה לו.
 

מחיר ממוצע לניקוי בוצה במנוע

מחיר ממוצע לניקוי בוצה במנוע: 750 ₪

טווח מחיר גבוה 1000 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

הוזלת עלויות ניקוי בוצה במנוע

בסופו של דבר, ניקוי בוצה במנוע יכול לעלות לא מעט כסף ולכן, חשוב לדעת כיצד להוזיל עלות ניקוי בוצה במנוע בדרך פשוטה מאוד. דרך זו נקראת השוואת מחירי מוסכים, מה שיאפשר לקבל מושג ברור לגבי ניקוי בוצה במנוע מחיר ממוצע בשוק.  צריכים סיוע נוסף? רוצים לערוך השוואת מחירים לניקוי בוצה במנוע? פורטל איי מוסכים כאן בדיוק בשביל זה ==> בצעו השוואת מחירים בין מוסכים כעת.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

לזיהוי מצב של בוצה במנוע 

אם אתם רוצים לבדוק אם יש לכם בוצה במנוע, השלב הראשון יהיה להבריג החוצה את פקק שמן המנוע. כאשר תעשו זאת, תוכלו להציץ פנימה לתוך המנוע ולנסות להבחין בבוצה, מה שייראה כמו נוזל בצבעים חומים וכהים (במקום שמן מנוע שחור).

 

אם אתם לא מצליחים להבחין במשהו חריג, נסו לשלוף את מדיד השמן החוצה ולבדוק באיזה צבע השמן. אם השמן בצבע שחור, הכל בסדר כנראה. אם השמן חום או אפילו בצבע חלודה ממש, רוב הסיכויים שאתם מתמודדים עם בוצה במנוע של רכבכם. 

 

מחפשים מוסכים באזור מסוים בארץ? לחצו למידע נוסף: