מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

תיקון אלטרנטור לרכב

אלטרנטור תקול; מהו האלטרנטור, כיצד יודעים שהוא מקולקל ומה עושים? – צוות איי מוסכים עונה.

אלטרנטור תקול - מה הסיבות?

אם אתם צריכים תיקון אלטרנטור, חשוב להבין קודם מהו האלטרנטור וכיצד הוא פועל. בעוד שהאלטרנטור אחראי על טעינת המצבר והפעלת רכיבים חשמליים בזמן שהמנוע פועל, האלטרנטור למעשה מופעל על ידי רצועה המחוברת לגל הארכובה של המנוע. בתוך כך, הנה 2 מהסיבות הנפוצות למצב של אלטרנטור לא תקין:

  • רצועת אלטרנטור: הרצועה, כשלעצמה, מהווה את אחת התקלות הפוטנציאליות באלטרנטורים בד"כ. כאשר הרצועה נקרעת או בלויה כבר, המצבר של הרכב עשוי שלא להיטען כראוי או שלא להיטען בכלל.
     
  • חיווט קרוע: בין אם החיווט קרוע, רופף או בלוי, יש לכך השלכות בצורה ישירה על תפקוד האלטרנטור, מה שבתורו ישפיע על תפקוד המצבר ומערכת החשמל ברכב.
     

תיקון אלטרנטור לרכב

כמה עולה תיקון אלטרנטור או החלפה?

לגבי תיקון אלטרנטור מחיר, המחירים יכולים לנוע בין כ-350 – 850 ₪ עבור תיקון אלטרנטור תקול, אם כי טווח המחירים הזה ישתנה בהתאם לסוג הרכב. באופן טבעי, רכבי יוקרה, למשל, מצריכים חלקי חילוף יקרים יותר.

מחיר להחלפת אלטרנטור

מחיר להחלפת אלטרנטור: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 850 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪


 

במקרים רבים התקלה הינה תקלת רצועה קרועה או רופפת, אבל במקרים אחרים עשויה להיווצר תקלה בווסת של האלטרנטור, תקלות ברכיבים החשמליים שבתוכו ועוד. במקרים אלו יהיה צורך במה שנקרא שיפוץ אלטרנטור ולאו דווקא החלפה. כדאי לדעת, בימינו ניתן גם להזמין שירות של שיפוץ אלטרנטור עד הבית מגורם אשר מתמחה בתיקון של תקלות רכב.

כיצד מזהים אלטרנטור תקול? 

אם נראה לכם שיש בעיה באלטרנטור של הרכב, חשוב לבדוק אותו במיידי שכן מערכת חשמלית שאינה פועלת כהלכה עלולה לגרום לבעיות שונות ברכב. במילים אחרות, אם אתם חושבים שאולי יש בעיה עם האלטרנטור שלכם, קחו את המכונית למוסך לבדיקה מקצועית.

 

חלק מהסימנים של אלטרנטור לא תקין יכולים לכלול אורות עמומים, ירידה בכוח כאשר המכונית פועלת, התנעות איטיות וכולי. חשוב לזכור שהאלטרנטור הוא חלק אינטגרלי מהרכב שלכם ולכן, חשוב שהוא יפעל כשורה על מנת שהמנוע שלכם יפעל בצורה חלקה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

איך להוזיל מחירי שיפוץ אלטרנטור?

על מנת להוזיל מחירי שיפוץ אלטרנטור, אפשר לערוך איזשהו מחקר מקדים כמו למשל השוואת מחירים בין מוסכים לשיפוץ אלטרנטור. קחו בחשבון, המחירים בדרך כלל יהיו נוחים יותר בסדנאות ספציפיות אשר מתמחות באלטרנטורים. אם תגיעו למוסך מכונאות כללית, אתם בדרך כלל תשלמו מחירים גבוהים יותר על התיקון או ההחלפה.


מכיוון שהמחירים עשויים להשתנות בין מוסך אחד לסדנה אחרת, חשוב לערוך השוואת מחירים בין מוסכים לתיקון אלטרנטורים או כל תיקון של הרכב. באתר איי מוסכים, תוכלו לערוך השוואת מחירי תיקון אלטרנטור, כמו גם לבדוק ביקורות על מוסכים שונים בעיר המגורים שלכם.

 

במילים אחרות, רגע לפני שאתם יוצאים מביתכם ונכנסים למוסך, השוואת מחירים בין מוסכים היא הצעד החשוב ביותר שיש לנקוט בו. אם תחסכו כמה שקלים בכיס, מה טוב, אבל זכרו, לעיתים עדיף להוציא עוד קצת כסף בכדי לקבל שירות מקצועי.