מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

תיקון חלודה ברכב

טיפול בחלודה ברכב; מהי חלודה ברכב, כיצד נגרמת וכיצד מטפלים בה? – צוות איי מוסכים מסביר. 

קצת על בעיית החלודה ברכבים

כל מי שאי פעם נהג על רכבים בשנות ה-90 (אגב, במיוחד אלפא רומיאו ולנצ'יה), יודע עד כמה חלודה יכולה להיות בעיה לא רק רצינית, אלא קריטית של ממש. אנשים רבים מכנים חלודה ברכב בתור "סרטן רכבים", ולא בכדי. כאשר חלודה ברכב צצה ולא מטפלים בה, הדרך משם ועד פחחות נרחבת - היא קצרה. 

 

טיפול בחלודה ברכב

כמה עולה תיקון חלודה ברכב?

מחיר תיקון חלודה ברכב יכול לנוע בין כמה מאות שקלים בעבור תיקונים נקודתיים, בעוד כי טיפולים נרחבים יותר עשויים יהיו להגיע לטווחים הממוצעים של כ-1,200 – 3,200 ₪ לחלק שלם. למשל, החלפת מכסה מנוע שלם יכולה להגיע לרף העליון של טווח המחירים הנ"ל. אם אתם מעוניינים לתקן נקודות חלודות ברכב באופן מקומי, כמו למשל בכנף הרכב, המחירים יכולים לנוע בין כ-650 – 950 ₪ בממוצע.

 

מחיר תיקון חלודה ברכב כולל החלפת חלק

מחיר תיקון חלודה ברכב כולל החלפת חלק: 2200 ₪

טווח מחיר גבוה 3200 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

כמה מילים על התפתחות חלודה ברכב – מהי? 

החלודה מתפתחת כמו מחלה, מכיוון שחלודה היא למעשה תהליך של חמצון פח הרכב. ליתר דיוק, חלודה מהווה תהליך כימי של חמצון אשר נקרא "שיתוך".

 

כאשר דוחים תיקון חלודה ברכב, חשוב להבין שהחלודה לעולם לא תישאר נקודתית. במילים אחרות, אי טיפול בחלודה ברכב מוביל לכך שהחלודה פשוט תמשיך להתפשט.

 

לבסוף, הרכב יגיע למצב בו הוא יזדקק לטיפול פחחות קומפלט או החלפת חלקי מרכב שונים (כמו הדלת, הכנף וכולי). לכן, במצבים בהם מדובר על תיקון רכבים, כדאי לטפל בבעיה כמה שיותר מהר ולא לדחות זאת.

כיצד מטפלים בחלודה ברכב?

טיפול בחלודה ברכב יכול להתבצע לבד, ממש בעצמכם, אבל ההמלצה הכי נכונה היא לבצע תיקון חלודה ברכב אצל אנשי מקצוע. ולאו דווקא במוסכי רכב, אלא אצל סדנאות פחחות באופן ספציפי.

 

אם החלודה היא נקודתית בלבד, בד"כ הפחח יצטרך לשייף היטב את החלק החלוד ולאחר מכן, ישתמש בחומר ממיר חלודה באותה הנקודה.

 

לבסוף, יש לצבוע את הרכב לפי קוד הצבע של היצרן. במקרה שבו מדובר בחלודה שהתפשטה על פח הרכב, התיקון כבר יצריך לכלול חיתוך של חלקים שונים ולאחר מכן, מילוי של אותם חלקים חתוכים בחומר ייעודי. 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

איך לחסוך עלויות תיקון חלודה ברכב?

על מנת לחסוך עלויות תיקון חלודה ברכב, חשוב לעשות את הבדיקות הנדרשות, ואלו צריכות לכלול גם השוואת מחירי מוסכים לפי עיר מגורים. באתר איי מוסכים, תוכלו לערוך השוואת מחירים לתיקון חלודה ברכב, השוואת איכויות של מוסכים שונים ברחבי הארץ ועוד, תוך שאתם ממקדים את החיפושים ברמה הלוקאלית ביותר.

 

בין אם אתם צריכים מוסך תיקון חלודה בעפולה או בתל אביב, מנוע החיפוש החכם של איי מוסכים ימצא לכם את המוסך הנכון ביותר לצרכיכם. צריכים סיוע נוסף? לא בטוחים היכן לתקן את החלודה שצצה על פח הרכב? ==> פנו לשירות הלקוחות של אתר איי מוסכים.