מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

תיקון ממיר קטליטי ברכב

שיפוץ ממיר קטליטי; מהו הממיר הקטליטי, מה תפקידו וכמה עולה לתקנו? – צוות איי מוסכים מסביר.

כל מה שצריך לדעת על תיקון ממיר קטליטי

אם אתם שואלים לגבי תיקון ממיר קטליטי, כדאי לעבור רגע על מה זה ממיר קטליטי, מתי שיפוץ ממיר קטליטי נדרש וכמה עולה תיקון הממיר. בדף הבא, צוות איי מוסכים ריכז עבורכם כמה דגשים חשובים לגבי תיקון ממיר קטליטי:
 

  • עלויות: שימו לב כי מחירי שיפוץ ממיר קטליטי משתנים בין מוסך אחד לאחר, ככה שחשוב לערוך השוואת מחירי תיקון ממיר קטליטי.
     
  • ניסיון: לא חשוב במיוחד למצוא מוסך שיש לו ניסיון ספציפי בסוג הרכב שלכם, כי ברוב הרכבים הממיר נראה, מותקן ופועל באותה הצורה. 
     
  • חלקי חילוף: לאחר שמבררים לגבי תיקון ממיר קטליטי מחיר ממוצע, חשוב להבין אם המוסך מתכוון להתקין אצלכם ממיר מקורי או חלופי.
     
  • סוג התיקון: חשוב לברר מראש אם צריך לבצע שיפוץ ממיר קטליטי, או שמא מספיק לבצע ניקוי ממיר קטליטי לרכב.

 

תיקון ממיר קטליטי

כמה עולה להחליף ממיר קליטי?

מבדיקות שערכנו עולה כי החלפת ממיר קליטי תעלה בדרך כלל כ-1,750 ש"ח בממוצע, כאשר טווח המחירים נע בין 1,500 ל-2,000 ש"ח. במידה ומדובר על עבודה של תיקון רכב הכוללת מספר פעולות, ייתכן שהמחיר להחלפת הממיר יהיה זול יותר.

 

מחיר ממוצע להחלפת ממיר קטליטי

מחיר ממוצע להחלפת ממיר קטליטי: 1750 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 1500 ₪

מהו ממיר קטליטי, ומה חשוב לדעת עליו? 

לפני הכול, חשוב להבין מהו הממיר הקטליטי ועל מה הוא אחראי. ובכן, ממיר קטליטי הוא מתקן בקרת פליטות, אשר תפקידו הוא להפחית ולהמיר גזים רעילים ומזהמים מאגזוז הרכב. לפיכך, הממיר הקטליטי למעשה ממלא תפקיד מפתח בשמירה על אוויר נקי והפחתת מזהמים. בעוד שנהגים מסוימים נהנים להסיר את הממיר כדי לשפר את הסאונד של הרכב, נהגים אלו טוענים שהסרת הממיר מאפשרת זרימה חופשית של גזים מהמנוע לאגזוז. 

 

בזמן שאולי נדמה כי הסרת ממיר קטליטי מאפשרת לשפר את ביצועי המנוע, בפועל, זוהי עבירה על החוק. ואם כבר מדברים על זה, כבר הוכח לא פעם שהסרת הממיר הקטליטי לא באמת משפרת את ביצועי המנוע ולכן, זוהי פעולה מיותרת (שגם בדרך כלל תגרום לכך שלא תוכלו לעבור את הטסט השנתי).

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

טיפים לזיהוי ממיר קטליטי לא תקין 

כנראה שהטיפ הכי חשוב הוא להתחיל לשים לב לצריכת הדלק של הרכב. אם אתם שמים לב שצריכת הדלק שלכם מוגברת, זה יכול להיות סימן לממיר קטליטי לא תקין. אגב, אתם עשויים גם לחוות ירידה בביצועי המנוע ובכוח או אפילו ברעשים מוזרים המגיעים ממערכת הפליטה (אזור האגזוז למטה). 


ברכבים חדישים, ממיר קטליטי לא תקין יכול גם לגרום להפעלת נורית 'בדוק מנוע' בלוח המחוונים, לכן חשוב להיות מודעים גם לכך. כמו כן, אם הממיר הקטליטי אינו פועל כראוי, ייתכן שתבחינו גם כי טמפרטורת המנוע של המכונית גבוהה מהרגיל (מצב זה יכול להיות אינדיקציה למערכת פליטה חסומה).

לסיכום, כמה מילים על השוואת מחירי מוסכים 

בין אם אתם צריכים תיקון ממיר קטליטי או ניקוי ממיר קטליטי לרכב, לא רק שחשוב להבין מה זה ממיר קטליטי, אלא שחשוב להבין כיצד מוזילים עלויות בכיס. באופן כללי, שיפוץ ממיר קטליטי יכול לנוע בין כמה מאות שקלים, כאשר החלפת הממיר כולו יכולה להגיע גם לאלפי שקלים. לכן, חשוב לערוך השוואת מחירים בין מוסכים. צריכים בכך סיוע נוסף? ==> צרו קשר כעת עם צוות איי מוסכים או בצעו השוואת מחירים לתיקון ממיר קטליטי.