מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

הרכב לא מניע

ישנם לא מעט מקרים בהם הרכב לא מניע ויש חשמל, מה שגורם לנו לתהות למה הרכב לא מניע. בין אם יש סטרטר אבל הרכב לא מניע, או שמא הרכב לא מניע גם עם כבלים, ריכזנו עבורכם את המדריך המקיף ביותר ברשת על מקרים בהם הרכב לא מניע. ייתכן כי הרכב לא מניע יש סטרטר, אולי הרכב לא מניע אין סטרטר, כך או כך, ישנן סיבות רבות לכך שזה עלול לקרות וחשוב לדעת מהן כדי שתוכלו להימנע מהן או לתקן אותן בעצמכם אפילו. תוכלו למצוא לא מעט מידע באינטרנט לגבי מקרים בהם מצבר חדש הרכב לא מניע, או מצבים בהם הרכב לא מניע בפעם הראשונה שמנסים בבוקר. אבל חשוב לציין, אין תחליף לבדיקה של מכונאי שאתם סומכים עליו. בצעו כעת השוואת מחירים בין מוסכים ואיתור מוסכים אמינים.

למה הרכב לא מניע?

הרכב לא מניע בגלל קודן? אולי הרכב לא מניע בחום או בבוקר קר? אם הרכב לא מניע ולא מגיב, זה יכול להיות משהו פשוט כמו מצבר מת או משהו מורכב יותר כמו מנוע או חלק אחר לא תקין. כמו כן, בעיות אלו נובעות לעיתים מתקלות במערכת הצתה לא תקינה, ולכן חשוב לדעת כיצד פועלת מערכת הצתה על מנת לפתור את התקלות ברכב שלכם כראוי.

 

אם הגעתם למצב בו הרכב לא מניע עם כבלים, או שמא הרכב לפעמים לא מניע ולפעמים כן, ייתכן שמדובר באלטרנטור של הרכב. תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר של הרכב, מה שמספק חשמל למערכות הרכב. אם יש סטרטר אבל הרכב לא מניע לכם, זה יכול להיות משהו פשוט כמו החלפת פלאגים (מצתים) יפתור לכם את הבעיה.

 

רכב לא מניע

הרכב לא מניע בפעם אחת – צריך מכונאי?

כאשר המכונית לא מתניעה, זו כנראה אחת הבעיות המתסכלות ביותר שעומדות בפנינו בחיי היומיום שלנו. אם הרכב לא מניע כנראה בגלל הקודן שלכם, במקרים אלו לא תצטרכו מכונאי רכב, אלא חשמלאי רכב או חברת התקנת קודנים.


עוד בעיה נפוצה היא כאשר חם בחוץ הרכב לא מניע, מה שעשוי להצביע על מגוון רחב של תקלות. החל ממערכת הדלק, דרך מערכת ההצתה ועד חשמל הרכב, ייתכנו מספר תקלות שיכולות לגרום לכך. אם הרכב לא מניע עם כבלים או שמא אתם שומעים רעש של תקתוקים והרכב לא מניע לכם, יכול להיות שהסטרטר שלכם גמור.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

כיצד פועלת מערכת ההצתה ברכב?

מערכת ההצתה במכונית מבוססת על טכנולוגיה מורכבת שאחראית להתנעה ולעצירה של המנוע. המערכת מורכבת מכמה חלקים, כאשר סליל ההצתה והמצת הם האחראים העיקריים לכך שהרכב מניע בהצלחה. הסליל יוצר זרם חשמלי שמועבר דרכו אל המצת, אשר בתורו מצית את הבנזין ויוצר ניצוץ.

 

ניצוצות אלו מציתים אוויר בתוך תא הבעירה, אשר בתורו יוצר לחץ לפני שהוא יוצר גזי בעירה. בתוך כך, אותם גזי בעירה מאולצים על ידי האוויר להיפלט לתוך סעפת היניקה של המנוע, שם הם נשאבים לצילינדרים באמצעות שסתומי יניקה הממוקמים בכל קצה של כל צילינדר.


מערכת ההצתה עלולה להתקלקל מסיבות שונות, אך לרוב זה נובע עקב מצתים (פלאגים) שחוקים או שבורים, חוטי מצת קרועים וחיווט לקוי, מזרקי דלק סתומים ועוד. כאשר רכיבים אלו מתקלקלים או מתבלים, הם גורמים לתקלות שגורמות לנזק למנוע ומונעות מהמכונית להתניע.

 

מערכת הצתה ברכב

כיצד פועלת מערכת הדלק ברכב?

בין אם הרכב לא מניע ויש חשמל, או שמא אתם תוהים למה הרכב לא מניע בסיטואציות אחרות, ייתכן שמדובר במערכת הדלק שלכם. מערכת הדלק ברכב היא מערכת מורכבת המורכבת מחלקים רבים ושונים. משאבת הדלק, הקרבורטור (ברכבים ישנים, בחדשים קיימים מזרקי דלק) וסעפת היניקה, הם כולם מרכיבים חשובים במערכת זו.


יש סטרטר אבל הרכב לא מניע? הרכב לא מניע יש סטרטר? הרכב לא מניע גם עם כבלים? קחו בחשבון, אם הרכב לא מניע אין סטרטר, או שמא קניתם מצבר חדש הרכב לא מניע, ישנן כמה תקלות נפוצות שיכולות להוביל לכך. 


התקלות הנפוצות ביותר במערכת הדלק כוללות, בין היתר, מזרקים דולפים או סתומים, אטמים נוזלים, מצתים גמורים (אפשר לראות בקצה של המצת כתם שחור שרוף במקרה שהוא גמור), או משאבת דלק פגומה ועוד.

הרכב לא מניע בפעם הראשונה בבוקר

אם הרכב לא מניע בפעם הראשונה בבוקר אבל בפעם הבאה הוא כן מניע, מאוד יכול להיות שחלק מהמסננים ברכב מחייבים החלפה. ברגע שפילטר האוויר או מסנן השמן סתומים מלכלוך, הרכב עשוי "להיחנק" ופשוט לא להניע. אגב, זה יכול גם לקרות כאשר המצתים סתומים (מצתי דלק).

 

אם הרכב לא מניע בגלל קודן בפעם הראשונה, ואתם בטוחים שלא טעיתם בקוד, יש סיכוי שהחיווט החשמלי של הקודן שלכם לקוי, קרוע, לא מחובר נכון וכולי. כך או כך, יהיה כדאי להגיע לחשמלאי רכב בהקדם כדי שלא תיתקעו איפשהו בלילה מחוץ לבית.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

מה הסיבות לכך שהרכב לא מניע במזג אוויר חם?

אם הרכב לא מניע בחום, או שמא הרכב לא מניע ולא מגיב במזג אוויר חם, ישנן מגוון סיבות מדוע המכונית לא מתניעה במזג אוויר חם. למשל, התחממות יתר של המנוע, בעיות במערכת הדלק, מערכת קירור לא תקינה או נוזלת ועוד.

 

כמו כן, ייתכן כי יש מסנן דלק סתום שמונע מהמנוע לפעול כהלכה. אם מסנן הדלק סתום בעקבות דלק לא איכותי ופסולת שהצטברה בו, הדלק עשוי להיתקע בדרכו למערכת ההצתה ולמנוע, מה שיימנע ממכם להניע באופן כללי אבל בפרט במזג אוויר חם. מזג האוויר החם יוצר עוד יותר משקעים במכל הדלק, מה שהופך מסנן סתום לסתום עוד יותר.

הרכב לא מניע עם כבלים

אם הרכב לא מניע עם כבלים, או שמא הרכב לפעמים לא מניע ולפעמים כן, ייתכן שלמכונית יש בעיה עם המצבר, המתנע, או אפילו מערכת ההזרקה, הדלק והקירור. כמו כן, ייתכן שיש לכם בעיה עם משאבת הדלק ברכב, מה שיצריך בדיקה מעמיקה יותר.

דרך טובה לבדוק מה הבעיה היא באמצעות בוסטר חיצוני. בוסטר חיצוני הוא מטען מצברים נייד שניתן לחבר למצבר הרכב ולנסות להניע אותו. אם הצלחתם, כנראה שהבעיה שלכם היא במצבר. אם לא, כנראה הגיע הזמן להגיע למוסך.

 

רכב לא מניע עם כבלים

לאתר את המוסך הנכון כאשר הרכב לא מניע

אם אתם מחפשים מכונאי רכב, תוכלו לחפש ולמצוא אותו בקלות ותוך חיסכון בכסף בפורטל איי מוסכים. כדי למצוא את מכונאי הרכב הטוב ביותר באזורכם, פורטל איי מוסכים מאפשר השוואת מחירים בין מוסכים והשוואת ושירותים שונים המוצעים על ידי מכונאים בכל הארץ.


בסופו של יום, האינטרנט שינה את הדרך בה אנו קונים מוצרים וצורכים שירותים שונים, לרבות שירותי מוסך לרכב. פורטל איי מוסכים מקל על אנשים למצוא את איש המקצוע או המוסך המתאימים להם, תוך חיסכון בכסף ואיתור אנשי המקצוע הכי מומלצים בכל אזור בארץ. בצעו כעת השוואת מחירים בין מוסכים אמינים, קבלו המלצות על אנשי המקצוע הכי אמינים בתחום הרכב.