מחפשים מוסך מומלץ? השאירו פרטים בטופס והשוו מחירים

טיפול לרכב חשמלי

רכבים חשמליים הם דרך מצוינת לחסוך כסף בעלויות הדלק ולהפחית זיהום אקולוגי, אבל כמו רכבי בנזין ודיזל, גם רכבים אלו מצריכים טיפולים שוטפים ובדיקות שגרתיות. מה חשוב לדעת על תחזוקת רכב חשמלי? - קראו כאן.

מה כולל טיפול לרכב חשמלי?

כל המכוניות החשמליות זקוקות לתחזוקה שוטפת, ובחלק מהמקרים התחזוקה של מכוניות אלו עשויה להיות יקרה משמעותית מאשר התחזוקה של רכבי בעירה (בנזין ודיזל). בואו נתחיל מהסוללה של רכבים חשמליים, כאשר אורך החיים הממוצע של סוללות אלו עומד על כ-5 - 6 שנים ומעלה.

 

כאשר סוללות אלו "מסיימות את הקריירה" שלהן, הן יכולות לעלות בין 10,000 ₪ - 15,000 ₪ ומעלה. עם זאת, יש לציין כי החלפת סוללה היא אחד מהתיקונים היקרים ברכבים חשמליים. בדרך כלל, הטיפולים השוטפים יהיו זולים יותר ויכללו את הפעולות הבאות:

  1. החלפת ברקסים: בדיוק כמו רכבי בעירה, גם רכבים חשמליים מצריכים החלפת בלמים. 
     
  2. פילטרים: מכיוון שרכבים אלו נטולי מסנני שמן מנוע, יש להחליף את פילטר המזגן וכן הפילטרים הקשורים למערכות הידראוליות אם יש כאלו.
     
  3. בדיקת חיווט: טיפולים שוטפים של רכבים חשמליים כוללים בד"כ את בדיקת החיווט החשמלי של הרכב.
     

טיפול לרכב חשמלי

כל כמה זמן צריך לבצע טיפול לרכב חשמלי?

הזמן לביצוע טיפול תקופתי לרכב חשמלי תלוי בהוראות היצרן, כאשר חלק מהיצרנים ממליצים על טיפול שוטף בכל שנה ואחרים קובעים את מועד הטיפול לפי קילומטראז' מסוים. בפועל, זה ממש לא אותו סיפור כמו מנועי בנזין ודיזל, וזה הרבה יותר פשוט. זאת, מכיוון שרכבים חשמליים מצריכים פחות טיפולים אשר נחשבים זולים באופן יחסי לטיפולי רכבי בנזין ודיזל. 

אילו רכיבים נבדקים במהלך טיפול רכב חשמלי? 

מעבר למה שצוין לעיל, טיפול תקופתי לרכב חשמלי יכלול גם את הבדיקה של מערכת קירור הסוללה, כמו גם בדיקת תקינות של שקע ההטענה של הרכב. באופן כללי, יש לבדוק באופן קבוע את רמות הטעינה, המתח והטמפרטורה של סוללות אלו. אם קיימים סימני אזהרה כמו חום מוגזם או קריאות מתח נמוך, ייתכן שיש בעיה במערכת הסוללה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488759

כמה עולים טיפולים לרכבים חשמליים?

בניגוד לרכבי בנזין ודיזל אשר מצריכים טיפולים לרכב על בסיס שוטף, אשר עשויים להיות לא זולים בלשון המעטה, תחזוקה של רכב חשמלי יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים בודדים בשנה. זאת, בהנחה שאין כל מיני תקלות המצריכות מוסך מורשה או מישהו מומחה.

לסיכום, איפה לבצע טיפול לרכב חשמלי? 

בשורה התחתונה, הטיפולים של רכבים חשמליים הם בדרך כלל די פשוטים וכוללים בדיקת נוזל בלמים ורפידות בלם, בדיקת נוזל קירור הסוללה ועוד. לכן, ההמלצה הכי טובה היא להזמין שירות עד בית הלקוח או למשרד. טיפול לרכב חשמלי עד הבית הינו השירות, והוא יחסוך לכם לא מעט זמן יקר והתרוצצות למוסכים. צרו קשר עם צוות איי מוסכים למציאת מוסך אמין באזור המגורים שלכם.